Yelkencinin Cep Kitabı
Yelkencinin Cep Kitabı

Yelkencinin Cep Kitabı

Fiyat : ₺62,00(KDV Dahil)
₺62,00 'den başlayan taksitlerle

Yazar : Tim Davison
Çeviren: Yavuz Gönen
Editör: Mehmet Yalçın Gürkan
Çizimler: Greg Filip ve Kara Thomas/PPL
Ofsete Hazırlık: Cem Karadeniz
Baskı ve Cilt: Optimum Basım San. ve Tic Ltd. Şti.
Cep Boy, 112 sayfa 10×21 cm ebadında kuşe kağıt, renkli 310 görsel

Bu kitabın yayın hakları Fernhurst Books Limited’dan alınmış ve çevirisi yapılmıştır.

Yelkencinin Cep Kitabı, yelkenciliğe yeni başlayan veya temel becerileri hatırlamak isteyen herkes için ideal başvuru kitabıdır.

Tim Davison geçmişinde binlerce seyir mili kat etmiş İngiltere ve Avrupa yelken şampiyonudur. Kendi yatında düzenli olarak yeni ekip üyelerini ağırlayan son derece deneyimli bir kaptandır.

Samimi ve cana yakın bir tarzda yazılan kitapta okuyucunun hiçbir denizcilik bilgisi olmadığı varsayılıyor ve yelkencilik sanatını açıklamak amacıyla şemalar ile fotoğraflardan yararlanılıyor.

Kitapta, ekibe katıldığınızda değerli katkılar sağlamak için bilmeniz gereken her şeye yönelik öneriler yer alıyor. Güvenlikle ilgili önemli tavsiyeler ve çok sayıda kullanışlı ipucunu keşfedip, tekne tuvaletinin dahi nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz.

Bu kitap, daha deneyimli kişiler için içerdiği gemici bağları, manevralar ve yelken trimiyle ilgili önerilerle pratik bir hatırlatma niteliği taşıyor. Ayrıca başlangıç yelkencilik becerilerini kazanmanıza yardımcı olacak ipuçları ve teknikler de içeriyor.

Yelkencinin Cep Kitabı, size yelkenciliğe başlamanız, güvende olmanız, eğlenmeniz… ve sonraki seyirlere de çağrılmanız için temel bilgileri sağlıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR