Van Gölü'nün Gemileri
Van Gölü'nün Gemileri

Van Gölü'nün Gemileri

Fiyat : ₺27,00(KDV Dahil)
₺27,00 'den başlayan taksitlerle

Atila Algon
231 s, 2. Hamur, 16.3x23 cm
Naviga Yayınları, İstanbul, 02/2011
Tatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam

Boş bir gölün gemilerin gelişi ile denize dönüşümü, bu büyük değişimi yaratanların neler yaşadığı, o yörenin adım adım nasıl canlandığı,...
Sadece Van Gölü'ndeki gemilerin değil, Türk denizlerinin, Türk yelkencilerinin ve Türk yat üreticilerinin de hikayesi.

Atila Algon
231 s, 2. Hamur, 16.3x23 cm
Naviga Yayınları, İstanbul, 02/2011
Tatvan'dan Bodrum'a Yelken Peşinde Bir Yaşam

Yöre insanının deyişiyle Van Denizi'nde çok uzun yıllar feribotlar, yük kosterleri, römorkörler ve yolcu gemileri sefer yaptı. Günümüzde o yörede bile bu gemilerin Van Gölü'ne nasıl geldiğini bilen kişilerin sayısı parmakla sayılacak kadar azdır.

"...babam yataktan fırlayıp bir  elinde resmi Kırıkkale, bir elinde şahsi Browning tabancası kapıyı açtı ve çalıların arkasına saklanan kişilere ateş etmeye başladı. Peşinden karyola ucundan Smith&Wesson'unu kapan annem de çıkarak ateş etmeye başladı."

Atila Algon'un Van Gölü'nün Gemileri adlı bu kitabı, sadece boş bir gölün gemilerin gelişi ile denize dönüşümünü değil, bu büyük değişimi yaratanların neler yaşadığını, o yörenin adım adım nasıl canlandığını da gözler önüne seriyor ve müthiş bir anı kitabı olma özelliği taşıyor.
Milli bir yelkenci olan Algon'un  akıcı üslubuyla kaleme aldığı bu kitapta sadece Van Gölü'ndeki gemilerin değil, Türk denizlerinin, Türk yelkencilerinin ve Türk yat üreticilerinin de hikayesini bulacaksınız.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR