Tekne Mekaniği El Kitabı
Tekne Mekaniği El Kitabı

Tekne Mekaniği El Kitabı (K.DY.TKMK)

Fiyat : ₺125,00(KDV Dahil)
₺125,00 'den başlayan taksitlerle

Dave Gerr, Çeviri: Doğan Çelen
445 s, 1. Hamur, 22x28.5 cm
Amatör Denizcilik Federasyonu, İstanbul, 02/2013

Yeni bir tekneye mekanik sistemleri tasarlayan, yerleştiren, mevcut bir tekneyi yenileyen veya kullanılmasını güvenli hale getirmekle görevli herkes (tekne sahipleri, tekne almayı düşleyenler, teknesini yapanlar veya tekne üreticileri, yat ve tekne tasarımcıları, deniz mekanisyenleri, yat sigorta şirketleri ve eksperleri.) için bulunmaz bir rehber.

(Boat Mechanical Systems Handbook)
Dave Gerr, Çeviri: Doğan Çelen
445 s, 1. Hamur, 22x28.5 cm
Amatör Denizcilik Federasyonu, İstanbul, 02/2013
Teknelerdeki Mekanik Sistemleri Doğru Tasarlamak, Kurmak, Yerleştirmek,Yanlışları Bulmak

Teknelerdeki sistemleri kullanışlı ve doğru hale getirmek için yazılmış ilk rehber kitap. Alanında, dünyadaki en önemli kitaplardan biri.

Tekne Mekaniği El Kitabı, yeni bir tekneye mekanik sistemleri tasarlayan, yerleştiren, mevcut bir tekneyi yenileyen veya kullanılmasını güvenli hale getirmekle görevli herkes (tekne sahipleri, tekne almayı düşleyenler, teknesini yapanlar veya tekne üreticileri, yat ve tekne tasarımcıları, deniz mekanisyenleri, yat sigorta şirketleri ve eksperleri.) için bulunmaz bir rehber.

Dave Gerr, belli başlı tüm tekne sistemleri için tasarım ve montaj açısından yol gösteriyor. Mevcut standartları sorguluyor, tartışıyor, açıklıyor ve formüle ediyor. Okuyucuyu, birçok ürün ve malzeme hakkında bilgilendiriyor, dikkat edilmezse bedeli pahalı ödenebilecek ayrıntılardan söz ediyor, sistematik ve kapsamlı yeni bilgiler, formüller sunuyor.

Tekne Mekaniği Elkitabı, 369 şekil, 80 tablo ve 74 formülle, tekne mekaniği alanında neredeyse hiçbir şeyi açıkta ve yanıtsız bırakmıyor. İşini ciddiye alan tüm denizcilerin, denize ve teknesine önem veren tekne sahiplerinin başucu rehberi.

Kitabın Bölümleri:
- Aktarma Organları Montajı
- Yakıt Sistemleri
- Egzoz Sistemleri
- Dümenler ve Dümen Sistemleri
- Havalandırma, İklimlendirme, Isıtma
- Su Tesisatı (Yangın Söndürme Notları ile Birlikte)
- Demirleme Sistemleri