Tek Başıma
Tek Başıma

Tek Başıma

Fiyat : ₺24,00(KDV Dahil)
₺24,00 'den başlayan taksitlerle

Tania Aebi & Bernadette Brennan, Çeviri: Selahattin Erkanlı
308 s, 2. hamur, 13x20.5 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 12/2006

Daha önce tek başına tekne kullanmamış olan 18 yaşındaki Tania, babasının "ya üniversite ya da bir yelkenli ile tek başına dünya turu" önerisi üzerine, dünya turunu seçer. Tania'nın mavi bilinmeze açılmadan önce yelkencilikte ustalaşması için zamanı yoktur. Birkaç kitap okuyup, navigasyon kursu alır, 28 feet teknesini yolculuğa hazırlar...

(Maiden Voyage)
Tania Aebi & Bernadette Brennan, Çeviri: Selahattin Erkanlı
308 s, 2. hamur, 13x20.5 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 12/2006

Daha önce tek başına tekne kullanmamış, hatta iki sene öncesine kadar yelkenli bir tekneye binmemiş olan 18 yaşındaki Tania Aebi, babasının "ya üniversite ya da bir yelkenli ile tek başına dünya turu" önerisi üzerine, dünya turunu seçer. Tania'nın mavi bilinmeze açılmadan önce yelkencilikte ustalaşması için zamanı yoktur. Birkaç kitap okuyup, navigasyon kursu alarak yeni satın aldıkları, Varuna adlı, 28 feet teknesini babasıyla birlikte yolculuğa hazırlar. Herşeyi zor tarafından, elleri nasırlaşarak, denizde yaşarken öğrenir. Otuz ayda katettiği 27,000 mil boyunca sayısız fırtına ve tehlike atlatır. Bunlardan birinde Akdeniz'de bir yük gemisi baş ıstralyasını koparır.

Karmakarışık bir aile hayatı ve çocukluğu olan Tania, babasının düşlerindeki yolculuğa çıkmış olsa da, yolculuk sırasında kendi düşlerini yaratmayı başarır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR