Sıradışı Yolculuk
Sıradışı Yolculuk

Sıradışı Yolculuk

Fiyat : ₺34,00(KDV Dahil)
₺34,00 'den başlayan taksitlerle

Tristan Jones, Çeviri: Tayfun Timoçin, Kevser Güler
456 s, 1. Hamur, 13.5x21 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 03/2009

Altı yıllık gözü pek yolculuğunda, dünyanın en alçak (Lut Gölü) ve en yüksek (Titikaka Gölü) su kütlelerini küçük bir tekneyle gezen Tristan Jones, yeryüzünün çevresini iki kez dolaşacak kadar mesafeyi, kendi deyimiyle, "insanın dayanma gücü sınırının bin kez ötesine geçerek" kat etmiştir. Bu etkileyici macera öyküsü insan azminin de bir belgesidir.

(The Incredible Voyage)
Tristan Jones, Çeviri: Tayfun Timoçin, Kevser Güler
456 s, 1. Hamur, 13.5x21 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 03/2009

Altı yıllık gözü pek yolculuğu sırasında, dünyanın en alçak (Lut Gölü /İsrail) ve en yüksek (Titikaka Gölü /And Dağları) su kütlelerini küçük bir tekneyle gezen Tristan Jones, yeryüzünün çevresini iki kez dolaşacak kadar mesafeyi, kendi deyimiyle, "insanın dayanma gücü sınırının bin kez ötesine geçerek" kat etmiştir. Bir solukta okunacak bu etkileyici macera öyküsü insan azminin de bir belgesidir. Fazlasıyla sıradışı macerasına kattığı deniz kokulu çarpıcı anlatımı, zengin tarih bilinci ve Galli nüktedanlığını gözler önüne serer.

Amacına öylesine kilitlenmiştir ki, karşılaştığı tehlikeler ne denli büyük olursa olsun, asla vazgeçmez: Ne Kızıldeniz'de seken kurşunlar, ne Ümit Burnu açıklarında teknenin alabora olması, ne Amazon'da çekilen açlık, ne dünyanın en zor akıntısına karşı 3000 mil boyunca verilen mücadele ne de sonunda efsanevi Güneş Adası'na ulaşmak için sarp And Dağları'nda tekneyi karadan deniz seviyesinden 3 mil yukarı taşımak. Ve tüm bunların ardından gelen, mücadelelerin en beteri: 6 bin mil boyunca haritası çizilmemiş nehirlerde, yeniden okyanusa kavuşabilmek için ıstırap içinde yolunu bulmaya çalışmak!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR