Sayyadane Bir Cevelan
Sayyadane Bir Cevelan

Sayyadane Bir Cevelan

Fiyat : ₺28,00(KDV Dahil)
₺28,00 'den başlayan taksitlerle

Ahmed Midhat, Yayına Hazırlayan:Sami Önal
96 s, 1. hamur, 16x23 cm
İletişim Yayınları, İstanbul, 2001

Ahmet Midhat, latif bir uslupla, Beykoz'dan başlayıp İzmit Körfezi'nde sona eren bir kotra gezisini ve ardından Tavşancıl'ın bakir tepelerinde yapılan bir av partisini anlatır. "Keyfim" adlı kotra ile yapılan bu gezinin dönüş rotasında Ada sahillerinin güzellikleri temaşa edilir, "büyük mikyasta bir mehtabiye"nin keyfine varılır.

Ahmed Midhat, Yayına Hazırlayan:Sami Önal
96 s, 1. hamur, 16x23 cm
İletişim Yayınları, İstanbul, 2001
Beykoz'dan İzmit Körfezi'ne Bir Av Gezisi

Ahmet Midhat, latif bir uslupla, Beykoz'dan başlayıp İzmit Körfezi'nde sona eren bir kotra gezisini ve ardından Tavşancıl'ın bakir tepelerinde yapılan bir av partisini anlatır. "Keyfim" adlı kotra ile yapılan bu gezinin dönüş rotasında Ada sahillerinin güzellikleri temaşa edilir, "büyük mikyasta bir mehtabiye"nin keyfine varılır. İstanbul'un "soylu kibarları"nın daveti üzerine katıldığı bu gezi boyunca Ahmet Midhat, 19. yüzyılın son demlerinde Boğaziçi sahillerini, sahilhanelerini, sayfiyelerinin güzelliklerini yadeder; bir yandan denizcilik dersleri verir, avcılık serüvenlerini anlatır; bir yandan da İstanbul'un tarihine dair ufak tefek notlar düşer, mitolojik anektodlar nakleder.

"Keyfim"le yapılan bu keyifli gezinin - Ahmet Midhat'ın kitaba yazdığı "Önsöz"de belirttiği gibi - "tafsilatı ise aşağıda olduğu gibidir"...
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR