Motoryatla Amerika'dan Akdeniz'e
Motoryatla Amerika'dan Akdeniz'e

Motoryatla Amerika'dan Akdeniz'e

Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)
₺30,00 'den başlayan taksitlerle

Mary Umstot, Çeviri: Tayfun Timoçin
328 s, 1. Hamur, 13.5x21 cm
MAYK (eski AMYC) Yayınları, İstanbul, 2011

Dünyayı bir motoryatla dolaşmanın, Amerika'dan Akdeniz'e, oradan Karadeniz'e uzanan, 48 bin millik hikayesi. 11 yıl süren bir macera.

İz Bırakan Limanlar, İnsanlar, Günbatımları ve Fırtınalar
(Passagemaking Under Power
Voyaging to the Mediterranean on TEKA III)
Mary Umstot, Çeviri: Tayfun Timoçin
328 s, 1. Hamur, 13.5x21 cm
MAYK (eski AMYC) Yayınları, İstanbul, 2011

Mary Umstot, "Motoryatla Amerika'dan Akdeniz'e" kitabında dünyayı bir motoryatla dolaşmanın, Amerika'dan Akdeniz'e, oradan Karadeniz'e uzanan, 48 bin millik hikayesini, sade ve iddiasız bir dille anlatıyor. Bir trolyat olan TEKA III'te yaşamak "Okyanusları ve azgın nehir ağzı sığlıklarını aşmak; demirde ya da seyirde fırtınalarla baş etmek; bir yük gemisiyle çarpışmaktan son anda kurtulmak; denizin ortasında sallanıp dururken, motorda ya da dümende ortaya çıkan mekanik problemlere çözümler üretmek; iri soluganlarla karışmış denizleri yarıp geçmek ya da dev dalgalarla yarışmak; muhteşem gündoğumları, günbatımları, yıldızlı geceler, vahşi yaşamla yakınlaşmalar ve rota üzerindeki egzotik limanlarda rahatlamak" demek. Kendi denizciliğini "Her deneyimle kendime güvenim ve ustalığım arttıkça, korkularım da azalıp, tekneme güvenmeyi öğrenmiştim" sözleriyle özetliyor Umstot.

Bir kadının perspektifiyle aktarılan, bütün gezginleri, bu uzak yol trolyatındaki denizcilerin yaşamıyla ilgili olarak eğlendiren, eğiten ve aydınlatan bilgilerle dolu, 11 yıl süren bir uzun macera, "Motoryatla Amerika'dan Akdeniz'e".
Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR