Mektuplarıyla Halikarnas Balıkçısı
Mektuplarıyla Halikarnas Balıkçısı

Mektuplarıyla Halikarnas Balıkçısı (K.AB.MKHL)

Fiyat : ₺14,00(KDV Dahil)
₺14,00 'den başlayan taksitlerle

Azra Erhat
256 s, 2. Hamur, 12.5x19.5 cm
Can Yayınları, İstanbul, 10/2002

'Sende bütün insaniyeti seviyorum. Sen dünyanın bana verdiği mükâfatsın' diye sesleniyor Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir, Azra Erhat'a. Yirmi yıldan fazla, Balıkçı'nın ölümüne değin, sayfalar, defterler dolusu mektuplar gidip geliyor aralarında.
Sanatın ve bilginin ışığıyla aydınlanan bir ilişkiden bize kalan mektuplarda okuduğumuz ise, insan olmak ve dünyaya tutunmak...

Azra Erhat
256 s, 2. Hamur, 12.5 x 19.5 cm
Can Yayınları, İstanbul, 10/2002

'Sende bütün insaniyeti seviyorum. Sen dünyanın bana verdiği mükâfatsın' diye sesleniyor Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir, Azra Erhat'a. Nerede olurlarsa olsunlar, yirmi yıldan fazla, Balıkçı'nın ölümüne değin, sayfalar, defterler dolusu mektuplar gidip geliyor aralarında.

Dünyalarını mektuplarıyla da paylaşan, kendilerini mektuplarıyla da açan bu iki dost, iki âşık, iki arkadaş, birbirini kuşatan, besleyen, destekleyen enerjileriyle gürül gürül akıyorlar birbirlerine. Coşku dolu, arzu dolu, öfke dolu, aşk ve şefkat dolu satırlarda insan yaşamını sarmalayan zaman ve mekan ruhunu anlamaya ilişkin tartışmalarıyla bizi de içlerine alıyorlar. Sanatın ve bilginin ışığıyla aydınlanan bir ilişkiden bize kalan mektuplarda okuduğumuz ise, insan olmak ve dünyaya tutunmak...Nedir 'insan olmak'?.. Nedir 'bu dünyaya tutunmak'?

Mektuplarıyla Halikarnas Balıkçısı... Hayata bırakılmış bir vasiyet.