Kon-Tiki (Kontiki)
Kon-Tiki (Kontiki)
Kon-Tiki (Kontiki)

Kon-Tiki (Kontiki)

Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)
₺18,00 'den başlayan taksitlerle

Thor Heyerdahl, Çeviri: Deniz Canefe
279 s, 2.Hamur, 13.5 x 19.5 cm
Nemesis Kitap, İstanbul, 09/2013

Polinezya adalarında yaşayan yerlilerin köken olarak Güney Amerika'dan geldiğini savunan bilim insanı Thor Heyerdahl, bu teorisini kanıtlamak için, balsa ağacından yapılma salı ve beş arkadaşıyla birlikte 1947 yılında Peru'dan okyanusa açılır. 4300 deniz milini aşarak 101 günde Polinezya'ya varır.

Bu kitapta Heyerdahl, bu uzun seyrini akıcı bir dille anlatıyor.

(Kon-Tiki ekspedisjonen)
Thor Heyerdahl, Çeviri: Deniz Canefe
279 s, 2.Hamur, 13.5 x 19.5 cm
Nemesis Kitap, İstanbul, 09/2013
Pasifik'te 101 gün

Polinezya adalarında yaşayan yerlilerin köken olarak Güney Amerika'dan geldiğini savunan bilim insanı Thor Heyerdahl, tezine olumlu yaklaşacak hiç kimseyi bulamamıştır. Karşısına antitez olarak çıkarılan en etkili görüş, 1500 yıl öncesinin imkânlarıyla Güney Amerika'dan Polinezya'ya gitmek için Pasifik'i geçmenin mümkün olmadığıdır.

Bu yolculuğun imkânsız olmadığını kanıtlamaya karar veren Thor Heyerdahl, balsa ağacından yapılma salı ve beş arkadaşıyla birlikte 1947 yılında Peru'dan okyanusa açılır. 4300 deniz milini aşarak 101 günde Polinezya'ya varır.

Binlerce yıl önceki koşullar içinde gerçekleştirdiği seferin bu güzel öyküsü, belki de Heyerdahl'ın kuramının bilimsel kanıtı değildir. Ama bu öykü, bilinmeyeni öğrenmeye, bulunmamış olanı bulmaya yönelik, soran ve araştıran insanın; bu arayışı içinde, kalıpları zorlayarak insanlığa yeni ufuklar açan öncü ruhlu insanların, yalnız doğaya karşı değil, aynı zamanda tutucu düşünceye, bilimsel dogmatizme karşı kazandığı utkulardan birinin de destanıdır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR