İzlanda Yolcusu
İzlanda Yolcusu

İzlanda Yolcusu

Fiyat : ₺70,00(KDV Dahil)
₺70,00 'den başlayan taksitlerle

Ömer Bozkurt
120 s, kuşe, 16x23.5 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 09/2007

Kuzey Atlantik'in yaz aylarında bile sert koşullarında, Hamburg'dan Reykjavik'e giden yük gemisinde, eski ve çalımlı şileplerin özlemini duyan yazar, Kuzey Avrupa denizleri ve limanlarında, coğrafya ve tarihle iç içe geçen bir yolculuğun, ticaret gemisinin gerçekleriyle örülü anlatımını, sanatkarca çekilmiş fotoğraflarla zenginleştirip sunuyor.

Ömer Bozkurt
120 s, kuşe, 16x23.5 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 09/2007

Kuzey Atlantik'in yaz aylarında bile sert koşullarında, Hamburg'dan Reykjavik'e giden yük gemisinde, eski ve çalımlı şileplerin özlemini duyan bir yolcu.

Yepyeni bir şileple yapılan bir yolculuğu, gene de heyecan ve coşku veren bir deneyim haline getiren ne olabilir ?
"Sanırım eski ve 'çalımlı' şileplerdekinin aynı: her gün, her saat, rengiyle, devinimiyle, her an yenilenen denizde... ayrı bir yerçekimi düzleminde hareket halinde olmak, enginlerin önünde birbirini izleyen sükunu ve rüzgarı yaşamak. Çünkü seyrin kendisi başka hiçbir olağanüstü unsur olmasa bile bir serüvendir." diyen yazar, Kuzey Avrupa denizleri ve limanlarında, coğrafya ve tarihle iç içe geçen bir yolculuğun, ticaret gemisinin gerçekleriyle örülü anlatımını, sanatkarca çekilmiş fotoğraflarla zenginleştirip sunuyor.

- Hamburg Limanı'nda
- Elbe Halici'nden Kiel Kanalı'na
- Baltık Limanlarında
- Kuzey Denizi'ne Çıkış
- Faroe Adaları

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR