İki Yıl Okul Tatili
İki Yıl Okul Tatili

İki Yıl Okul Tatili

Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)
₺18,00 'den başlayan taksitlerle

Jules Verne, Çeviri: Volkan Yalçıntoklu
624 s, 2. hamur, 11x18 cm
İthaki Yayınları, İstanbul, 08/2004

Ertesi sabah limandan ayrılacak olan Sloughi yatının güvertesinde, yaşları 8 ile 14 arasında değişen ve yanlarında tek bir yetişkin dahi bulunmayan on beş çocuk vardır. Mürettebat son içkilerini yudumlamak için karaya çıktığında halatlar esrarengiz bir şekilde kopar ve Chairman yatılı okulunun öğrencisi çocuklar açık denize doğru sürüklenirler.

(Deux ans de Vacances)
Jules Verne, Çeviri: Volkan Yalçıntoklu
624 s, 2. hamur, 11x18 cm
İthaki Yayınları, İstanbul, 08/2004

Ertesi sabah limandan ayrılacak olan Sloughi yatının güvertesinde, yaşları 8 ile 14 arasında değişen ve yanlarında tek bir yetişkin dahi bulunmayan on beş çocuk vardır. Mürettebat son içkilerini yudumlamak için karaya çıktığında halatlar esrarengiz bir şekilde kopar ve Chairman yatılı okulunun öğrencisi çocuklar açık denize doğru sürüklenirler. Fırtınanın etkisiyle Pasifik sularında kaybolan Sloughi'nin, ıssız bir adanın kör kayalıklarına vurup parçalanmasıyla çocuklar için uzun ve belirsiz tatil günleri başlar.

Yanlarında cesaretlerinden başka bir şeyleri olmayan bu çocuklar, avlanmayı, tuzaklar hazırlamayı, hayvanları ehlileştirmeyi, barınak hazırlamayı öğrenmek zorundadırlar. Bir yandan da adanın açıklarından geçecek bir geminin umuduyla yaşamaya başlarlar...

Denizci bir yazardan bir denizcilik öyküsü.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR