Hayallere Yelken Açtım
Hayallere Yelken Açtım

Hayallere Yelken Açtım

Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)
₺75,00 'den başlayan taksitlerle

Alim Sür
480 s, 1. Hamur, 16.5x23 cm. +1 DVD
Naviga Yayınları, İstanbul, 02/2013
Katamaranla Dünya Seyahati

10 metrelik My Chance adlı katamaranı ve yol arkadaşı Hattaya ile, ömür boyu peşinden koştuğu hayallerine "vira" deyip yelken açan Alim Sür'ün beş yıl süren dünya seyahatinin anıları.

Alim Sür
480 s, 1. Hamur, 16.5x23 cm. +1 DVD
Naviga Yayınları, İstanbul, 02/2013
Katamaranla Dünya Seyahati

Şu kısacık cümle, okyanuslar kadar engin bir hayat felsefesini ne güzel ifade etmiş:
Genç veya yaşlı, denize sevdalı olup da engin ufuklara yelken açmayı hayal etmeyen var mıdır? Ama ne yazık ki bunlardan pek azı hakikatten azimle tüm engelleri aşar ve sonunda bir gün hayallerine yelken açar.

Alim Sür, daha genç yaşta bir yelkenli ile dünya seyahati yapmayı kendine hedef seçmiş ve tam 30 yıl nice uğraşlardan sonra emeline erişmiş mutlu azınlıktan biridir. Gerçi bu uzun zaman dilimi içerisinde boş durmamış, ufaktan başlayıp birçok tekne sahibi ve yetenekli bir denizci olmuş. Fırsat buldukça sırtta çanta özellikle Uzakdoğu'nun en bakir, ilginç yerlerini gezmiş. Pek de şanslıymış; bu seyahatlerden birinde yıllardır aradığı, kafasına uygun bir can yoldaşını, Çin asıllı, cici Hattaya'yı Tayland'da bulmuş. Hatta kızı balayında Yeni Gine'nin dağlarında yaşayan yamyam kabilelerine bile götürmüş!

Hem yol arkadaşını hem de 10 metrelik My Chance adlı katamaranını bulan Alim, nihayet 2003 yılında ömür boyu peşinden koştuğu hayallerine "vira" deyip yelken açmış.

Hâlâ gezmekten anca vakit bulabilen Alim, beş yıl süren bu seyahatin anılarını ve ondan evvelki gezi notlarını da ilave ederek elinizdeki bu kitabı hazırladı. Nefis fotoğraflar ve gerekli haritalarla süslü kitaba Hattaya, ustası olduğu egzotik Uzakdoğu yemek tariflerini yazdı, yolda çektikleri videolardan bir de DVD hazırladı. Sonuçta denizci olsun, olmasın her yaşta insanın zevkle okuyacağı, hayaller kuracağı güzel bir kitap meydana geldi.

Sadun Boro
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR