Hava Tahminini Geliştirmek İçin 50 Öneri
Hava Tahminini Geliştirmek İçin 50 Öneri

Hava Tahminini Geliştirmek İçin 50 Öneri

Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
₺120,00 'den başlayan taksitlerle

Dag Pike, Çeviri: Tayfun Timoçin
96 s, 1. Hamur, 14x21.5 cm
Amatör Denizcilik Federasyonu, İstanbul, 2013

Dag Pike, bu kitapta temel bilgilerin yorumlanarak nasıl gerçek birer pratik tahmine dönüştürüleceğini gösteriyor. Bu sayede motoryatçılar daha iyi bir seyir için en durgun suları bulabilecek, yelkencilerse uygun rüzgardan daha fazla yararlanabilecek ve zorlu bölgelerden kaçınabilecekler.

(50 Ways to Improve Your Weather Forecasting)
Dag Pike, Çeviri: Tayfun Timoçin
96 s, 1. Hamur, 14x21.5 cm
Amatör Denizcilik Federasyonu, İstanbul, 2013

Hava tahminleri, hava olaylarının önemli bir kısmını gösterse de birçok yararlı ayrıntıyı kapsamazlar. Hava tahmininde verilen bilgilerin doğru şekilde kullanılabilmesi için sizin de katkınız gereklidir. Belirli bir tahmin aralığındaki hava zamanla değişir, ancak hava tahmini verileri doğru şekilde kullanılmazsa havada olacak değişikliklerin zamanlaması karanlıkta kalabilir. Kaba hava tahminleriyle yetinen pek çok denizci, işler istenildiği gibi gitmeyince, hava tahmincilerini suçlar.

Çok deneyimli bir denizci olan Dag Pike, Hava Tahminini Geliştirmek İçin 50 Öneri'de temel bilgilerin yorumlanarak nasıl gerçek birer pratik tahmine dönüştürüleceğini gösteriyor. Bu sayede motoryatçılar daha iyi bir seyir için en durgun suları bulabilecek, yelkencilerse uygun rüzgardan daha fazla yararlanabilecek ve zorlu bölgelerden kaçınabilecekler.

Uzman önerileri ile dolu kitap;
? Hava tahminlerinin sınırları
? Denize açılmak için uygun zaman
? Hava sistemlerinin hızı
? Rüzgârın akıntıya etkisi
? Yerel hava koşulları
? Tehlikeli deniz koşullarını belirlemek
? Bulutların mesajı
? Tahmine ince ayar yapmak
konularını kapsıyor.

Hava Tahminini Geliştirmek İçin 50 Öneri, iyi veya kötü havada hedefinize güvenle ulaştıracak pratik hava tahmini tekniklerini öğrenebileceğiniz, havaya, hava tahminlerine bakışınızı değiştirecek iyi bir rehber kitap.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR