Gemiler ve Açık Deniz Yapıları
Gemiler ve Açık Deniz Yapıları

Gemiler ve Açık Deniz Yapıları (K.DY.GMAÇ)

Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)
₺50,00 'den başlayan taksitlerle

Reşat Baykal
178 s, 1. hamur, 17x24 cm
Birsen Yayınevi, İstanbul, 2011

Bu kitap, gemi, deniz teknolojisi, denizcilik ve lojistik konusunda eğitim gören lisans öğrencilerine, uygulamacılar ile gemi ve deniz teknolojisine ilgi duyanlara yararlı olacaktır.

Reşat Baykal
178 s, 1. hamur, 17x24 cm
Birsen Yayınevi, İstanbul, 2011

Bu çalışmada gemiler, denizyolu taşımacılığı ve açık deniz yapıları konusunda temel bilgiler verilmektedir. Dünya nüfusunun sürekli çoğalması, denizyolu ile taşınan yüklerin miktarları ve çeşitlerinin artmasına neden oldu. Gelişen teknoloji ve artan gereksinimler sunucunda yeni gemi tipleri ve taşıma türleri önem kazanmaya başladı. Böylece eski klasik yük gemilerinin yerini; konteyner, Ro-Ro ve mavna türü birim yük taşıyan gemiler aldı. Bu türden yüklerin yüklenip boşaltmasının yapıldığı limanlar da, yüke göre ihtisaslaşarak konteyner, Ro-Ro, dökme yük terminalleri şeklinde yeniden yapılanmaya başladı. Bu nedenle çalışmada gemi ve açık deniz yapılarının güncel türlerine ağırlık verilmiştir.

Bir eksikliği gidermek amacıyla hazırlanan bu eser; gemi, deniz teknolojisi, denizcilik ve lojistik konusunda eğitim gören lisans öğrencilerine, uygulamacılar ile gemi ve deniz teknolojisine ilgi duyanlara yararlı olacaktır.

Kitabın Bölümleri:
- Gemilerin Sınıflandırılması
- Açık Deniz Yapıları
- Sınıflandırma Kuruluşları
- Gemi Geometrisi
- Gemilerde Fribord ve Tonaj
- Uluslararası Boğazlar ve Kanallar
- Konuya İlişkin İngilizce Türkçe Sözlük