Dünyanın Çevresinde Yolculuk
Dünyanın Çevresinde Yolculuk

Dünyanın Çevresinde Yolculuk

Fiyat : ₺45,00(KDV Dahil)
₺45,00 'den başlayan taksitlerle

(Voyage autour du monde)

 

Louis-Antoine de Bougainville
Çeviri: Ömer Bozkurt

Yapı Kredi Yayınları, İstanbul, 2021

Bougainville'in 1766-1769 yılları arasında gerçekleştirdiği yolculuğun anlatısı, Dünyanın Çevresinde Yolculuk, tarihsel ve edebi niteliklerinin yanısıra, 18. yüzyılda denizdeki protokol kuralları, sömürge yönetimleri ve sömğrge tarihi hakkında önemli bilgiler vermesi nedeniyle, yolculuk edebiyatının başyapıtları arasındadır.

Yolculuk edebiyatının başyapıtlarıdan sayılan Bougainville'in 1766-1769 yılları arasında gerçekleştirdiği yolculuğunun anlatısı aynı zamanda sömürgeciliğin tarihi olarak da okunuyor.

Dünyanın Çevresinde Yolculuk, Louis-Antoine de Bougainville (1729-1811), XVIII. yüzyılda Batı Avrupa'da yeryüzü bilgisinin ve bilimlerin gelişimine katkıda bulunan, Aydınlanma Çağı'nın çok yönlü –denizci, kâşif, bilgin, filozof, asker, diplomat- isimlerinden biridir.

Bougainville'in 1766-1769 yılları arasında gerçekleştirdiği yolculuğunun anlatısı, Dünyanın Çevresinde Yolculuk, tarihsel ve edebi niteliklerinin yanısıra, XVIII. yüzyılda denizdeki protokol kuralları, sömürge yönetimleri ve sömürge tarihi hakkında önemli bilgiler vermesi nedeniyle, yolculuk edebiyatının başyapıtları arasındadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR