Denizler Tanrısı Poseidon
Denizler Tanrısı Poseidon

Denizler Tanrısı Poseidon

Fiyat : ₺19,00(KDV Dahil)
₺19,00 'den başlayan taksitlerle

Robert Krugmann, Çeviri:Atilla Dirim
62 s, 2.hamur, 14.5x21 cm
Yurt Kitap, Ankara, 10/2003

Zeus rakiplerini alt etmeyi başarmıştı. Artık egemenliğinin önünde hiçbir engel yoktu, ağabeyleri Poseidon ve Hades hariç!

Zeus onlara şu anlaşmayı kabul ettirebilmişti: Kâinatın efendisi, bulutların arasındaki göğün sahibi kendisi olacaktı. Yeraltı dünyası Hades'e, denizlerin egemenliği Poseidon'a verilecekti. Bunların üçünün arasında kalan karalarda herkesin payı vardı.

Robert Krugmann, Çeviri: Atilla Dirim
62 s, 2. hamur, 14.5x21 cm
Yurt Kitap Yayın, Ankara, 10/2003
Üç Dişli Yabasıyla Yerleri Sarsan, Odysseus'a Dönüş Yolunu Dar Eden, Lacivert Saçlı Denizler Tanrısı Poseidon

Zeus rakiplerini alt etmeyi başarmış ve onları yeraltı dünyasında tunç kapılı bir zindana tıkmıştı. Artık egemenliğinin önünde hiçbir engel yoktu. Elbette ağabeyleri olan Poseidon ve Hades hariç!

Zeus bu iki ağabeyiyle uzun süren pazarlıklar yapmış, sonunda onlara şu anlaşmayı kabul ettirebilmişti: Kâinatın efendisi, bulutların arasındaki göğün sahibi kendisi olacaktı. Yeraltı dünyası Hades'e, denizlerin egemenliği Poseidon'a verilecekti. Bunların üçünün arasında kalan kara parçalarında herkesin payı vardı.

Kendisini dünyanın büyük kısmının efendisi olarak gören Poseidon'un hesaba katmadığı bir şey vardı: Ona tapınacak olan insanlar yeryüzünde oturuyordu!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR