Denizcinin Günlüğü 2008
Denizcinin Günlüğü 2008

Denizcinin Günlüğü 2008 (K.AB.DNGN08)

Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)
₺25,00 'den başlayan taksitlerle

Sezar Atmaca
112 s, kuşe, spiral cilt, 17.5x23.5 cm
ADF, İstanbul, 12/2007

Denizcinin Günlüğü, yılın her haftası için sunduğu güncenin yanında, denizcilik tarihinden, kültüründen seçilmiş bilgiler içeriyor.
"Denizcinin Günlüğü'nü üçüncü kez hazırlarken, günümüz sorunlarına, dünya denizcilik kültürüne, tarihine örneklerle bakmaya çalıştık."

Sezar Atmaca
112 s, kuşe, spiral cilt, karton kapak, 17.5x23.5 cm
Amatör Denizcilik Federasyonu, İstanbul, 12/2007

Denizcinin Günlüğü, yılın her haftası için sunduğu güncenin yanında, denizcilik tarihinden, kültüründen seçilmiş bilgiler içeriyor.

Yazarın Notu:
Denizciliğimizin kendi içine gömülmüşlük halinin ötesine geçebilmesi, sığ sulardan çıkıp, engin denizlere açılması, kendi denizlerimiz kadar "yedi denizlerdeki" kaynakların, kitapların, olayların bilinmesi ile tartışılması ile mümkündür. Denizcinin Günlüğü'nü üçüncü kez hazırlarken, günümüz sorunlarına, dünya denizcilik kültürüne, tarihine örneklerle bakmaya çalıştık. Sunduğu tarihi kesit içinde, sınırlı da olsa, zihinlerde karşılaştırmalara olanak sağlayan "Günlük", çözüm arayışlarına eleştirel düzeyde katkıda bulunmayı da amaçlamaktadır. Denizcilikle ilgili konular sadece malzeme olarak değil, sorun olarak da görülürse, verilecek her bilgi, denizin daha fazla tanınmasına, denizciliğin sindirilmesine, gelişmesine yarayacaktır.

Günler kronolojisinde tecrübelerin, güneşin ve ayın hareketi ile ilgili bilgilerin ışığında günümüze ulaşan meteorolojik bilgiler (folklor) ile sistematik ve kapsayıcı olmadan farklı alanlardan seçilmiş örnekler yer alıyor.