Buz
Buz
Buz

Buz

Fiyat : ₺100,00(KDV Dahil)
₺100,00 'den başlayan taksitlerle

Tristan Jones, Çeviri: Selahattin Erkanlı
270 s, 1. Hamur, 13.5x21 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 11/2005

Buz, yazarın Grönland'a yaptığı yolculuğu anlatıyor. Bir kaşif ruhuyla yola çıkan Jones, buzdağları arasında sıkışma tehlikesine rağmen dişiyle, tırnağıyla yelken seyrini sürdürmeye çalışsa da kapana kısılır ve teknesi Cresswell'i buz üzerine çıkarmak zorunda kalır. İki yıldan uzun macera boyunca Jones'un hayatta kalabilmek için verdiği zorlu mücadelenin öyküsü Buz.

.

Kitapta geçen lokasyonlar ve rotaları içeren "Buz.kml"  dosyası için [email protected] adresine mesaj atabilirsiniz.

(Ice!)
Tristan Jones, Çeviri: Selahattin Erkanlı
270 s, 1. Hamur, 13.5x21 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 11/2005

Tristan Jones, çoğunlukla küçük yelkenlilerle ve tek başına yaptığı sıra dışı seyir ve serüvenleriyle Batı'da iyi tanınan, hayatı denizlerde geçmiş ünlü bir gezgin ve yazar. Neredeyse dünyanın bütün denizlerini dolaşan, dokuzu tek başına olmak üzere en az yirmi kez Atlas Okyanusu'nu geçen Tristan Jones'un Türkçedeki ilk kitabı Buz.

Klasik deniz hikayelerinden biri haline gelen Buz, yazarın tek gözlü, üç bacaklı köpeği Nelson ile birlikte teknesi Cresswell'le buzlar ülkesi Grönland'a yaptığı yolculuğu anlatıyor. Adeta bir kaşif ruhuyla yola çıkan Jones, buzdağları arasında sıkışma tehlikesine rağmen dişiyle, tırnağıyla yelken seyrini sürdürmeye çalışsa da kapana kısılır ve teknesi Cresswell'i buz üzerine çıkarmak zorunda kalır. İki yıldan uzun süren bu maceralı seyir boyunca Jones'un hayatta kalabilmek için verdiği zorlu mücadelenin öyküsü Buz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR