Büyük Beyaz Bilmece
Büyük Beyaz Bilmece

Büyük Beyaz Bilmece

Fiyat : ₺55,00(KDV Dahil)
₺55,00 'den başlayan taksitlerle

Hakan Kabasakal
176 s, 2. Hamur, 13x19.5 cm
Naviga Yayınları, İstanbul, 02/2015

Bu kitap 'Büyük Beyaz Köpekbalıkları' hakkında bilinçaltımıza yerleştirilen bilgiler arasında ne kadar çok şeyin yanlış olduğunu gösterdiği gibi, saygı duyulacak bir canlı türünün tarihsel hikayesini de okuyucuya sunuyor.

Hakan Kabasakal

176 s, 2. Hamur, 13x19.5 cm
Naviga Yayınları, İstanbul, 02/2015
Okyanuslardan Marmara'ya Uzanan Sır Dolu Bir Yaşam

Gerçek bir katil, gerçek bir canavar mı, yoksa ona bu kimliği insanoğlu mu kazandırdı? Bu canavar sadece sık görüldüğü Avustralya ve okyanus sularında mı yaşar? Yoksa onun yaşam alanları içinde Marmara dahil Türk kıyıları da var mıdır? İnsanların onları, özellikle de Jaws filmi vizyona girdiğinden bu yana yok edilmesi gereken, acımasız, kahrolası yaratıklar olarak gördüğü bir gerçek.

Oysa bilimsel adıyla 'Carcharodon carcharias', halk arasındaki ismiyle 'Büyük Beyaz' hakkında bildiklerimizin pek çoğu rivayetlerden öte bir şey değil. Bu kitap 'Büyük Beyaz Köpekbalıkları' hakkında bilinçaltımıza yerleştirilen bilgiler arasında ne kadar çok şeyin yanlış olduğunu gösterdiği gibi, saygı duyulacak bir canlı türünün tarihsel hikayesini de okuyucuya sunuyor. Deniz Biyoloğu ve ülkemizin tek Köpekbalığı Uzmanı Hakan Kabasakal'ın belgesel niteliğindeki bu eserini, akıcı kalemiyle bir hikaye tadıyla okuyacaksınız.

Kitabın Bölümleri:
- Bir Canavar Yaratmak
- Kusursuz Tasarım
- Kaç Metre ve Kaç Yaşında ?
- Anne Karnından Okyanuslara
- Büyük Beyaz Etobur
- Hiç Bitmeyen Yolculuk
- Okyanusların Efendisi
- Akdenizli Büyük Beyazlar
- Bizim Büyük Beyazlar
- Büyük Beyaz ve İnsan
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR