Başıboş
Başıboş

Başıboş

Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)
₺30,00 'den başlayan taksitlerle

LimanSahaf :  Yeni, okunmamış

 

 

(Adrift)
Steven Callahan, Çeviri: Hülya Leigh
255 s, 2. Hamur, 16.5x23 cm
Naviga Yayınları, İstanbul, 02/2015
Denizde Kayıp Yetmiş Altı Gün

Bir insan okyanusun ortasında, bir botun içinde fırtınalarla, köpekbalıklarıyla boğuşarak, içeceği suyu, yiyeceği kendi temin ederek kaç gün yaşayabilir? Bu şartlarda 76 gün hayatta kalmayı başarabilse bile sinir sistemi böyle bir ortama dayanabilir mi? Bu soruların cevapları, gerçek kahramanının kalemiyle anlatılıyor.

(Adrift)
Steven Callahan, Çeviri: Hülya Leigh
255 s, 2. Hamur, 16.5x23 cm
Naviga Yayınları, İstanbul, 02/2015
Denizde Kayıp Yetmiş Altı Gün

Bir insan okyanusun ortasında, 1,67 metre çapındaki bir botun içinde fırtınalarla, köpekbalıklarıyla boğuşarak, üstelik içeceği suyu, yiyeceği kendi temin ederek kaç gün yaşayabilir? Bu şartlarda 76 gün hayatta kalmayı başarabilse bile sinir sistemi böyle bir ortama dayanabilir mi?
Bu kitapta işte bu soruların cevapları, gerçek kahramanının kalemiyle, üstelik kendi çizimleriyle anlatılıyor. Steven Callahan, Başıboş'ta cansalında tuttuğu notlarla sadece hayatta kalma mücadelesinin teknik yanlarını değil, yaşadıklarının duygusal etkilerini de akıcı bir dille anlatıyor.

1986 yılında Adrift adıyla yayınlanan bu kitap tam 36 hafta New York Times Bestseller (en çok satan kitaplar) listesinde yer aldı ve günümüze kadar 19 dile çevrildi. Ayrıca Steven Callahan'ın kitabı pek çok filme esin kaynağı olduğu gibi kendisi bizzat Pi'nin Yaşamı (Life of Pi) ve Denizin Kalbinde (In the Heart of the Sea) filmlerinde de danışman olarak görev aldı.

Kitabın Bölümlerinden:
- Ang Lee'nin Önsözü
- Napoleon Solo'nun Seyir Defteri
- Sinirler Cascavlak
- Cadı ve Laneti: Açlık ve Susuzluk
- Hayallere Tutunmak
- Bir Dünya Kurmak
- Çığlıklar ve Fısıltılar
- İki kez Cehenneme Gidiş ve Dönüş
- Çöp Yolu
- Hollandalı
- Ölüm
- Yaşam
- Yalnız bir Adam
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR