Antik Çağda Deniz Gücü
Antik Çağda Deniz Gücü

Antik Çağda Deniz Gücü

Fiyat : ₺64,00(KDV Dahil)
₺64,00 'den başlayan taksitlerle

Chester G. Starr, Çeviri: Gürkan Ergin
95 s, 1. hamur, 14x21.5 cm
Homer Kitabevi, İstanbul, 07/2000

Deniz gücünün İ.Ö. 2.binyıldan Roma İmparatorluğu'nun sonuna kadar olan dönemdeki rolünü araştıran bu çalışma, denizlerdeki kudretin faydaları ve sınırlarını sergilemektedir. Starr, büyük deniz savaşlarını büyüleyici detaylarla anlatmakta ve teknolojik ilerlemelerin yanında, savaşta gemilerin sınırlarını da incelemektedir.

(The Influence of Sea Power on Ancient History)
Chester G. Starr, Çeviri: Gürkan Ergin
95 s, 1. Hamur, 14x21.5
Homer Kitabevi, İstanbul, 07/2000

Deniz gücünün İ.Ö. 2.binyıldan Roma İmparatorluğu'nun sonuna kadar olan dönemdeki rolünü araştıran bu analitik çalışma, denizlerdeki kudretin faydaları ve sınırlarını sergilemektedir. Atina ve Kartaca'yı merkez alan Chester G. Starr, antik çağdaki en kusursuz ve geniş ölçekli altyapıya sahip Roma İmparatorluk donanmasını ele almakta ve Roma'nın çöküşüne deniz değil, kara istilalarının sebep olduğuna dikkati çekmektedir. Starr, büyük deniz savaşlarını büyüleyici detaylarla anlatmakta ve teknolojik ilerlemelerin yanında, savaşta gemilerin sınırlarını da incelemektedir.

Bu yenilikçi çalışma, Alfred Thayer Mahan'ın 19. yüzyıl klasiği Deniz Gücünün Eskiçağ Tarihine Etkileri kitabındaki teorisine antik çağ tarihi ve modern stratejik düşünce ile önemli düzeltmeler yaparak sunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR